Quick Park w Olkuszu zastopowany!

Budowę zablokowało starostwo

Słyszy się uspokajające słowa, że Quick Park powstanie, że są nowi najemcy, że po półtora roku zmagań z miastem, które nie chciało wydać zgody na projekt, budowa tego centrum handlowego wreszcie ruszył z kopyta. Nic z tych rzeczy – teraz budowę zablokowało Starostwo Powiatowe.

Jeśli jesteś biznesmenem, drogi Czytelniku i myślisz o założeniu dużego biznesu w Olkuszu, przeczytaj to, co poniżej uważnie, żebyś się potem nie zdziwił, że coś poszło nie tak i nie dostałeś jakiejś zgody. Inwestor, konsorcjum Real 2B, który chciał zbudować w Olkuszu nowoczesne centrum handlowe z kinem, przez półtora roku walczył z miastem, konkretnie z radą miasta, gdyż jeden rajca – za to wpływowy, bo były burmistrz, który trzęsie radą od lat – z sobie znanych powodów blokował zawarcie porozumienia i wydanie zgody na budowę! A gdy się wreszcie udało wszystko uzgodnić: drogi dojazdowe, rondo na drodze krajowej nr 94 – znowu mamy pat. Galeria handlowa Quick Park miała być największą w Olkuszu! Budowę miano zwieńczyć do końca 2017 roku! Ta data to już nawet nie są pobożne życzenia. Będzie dobrze, jeśli Quick Park ruszy w I połowie 2018 roku. W Olkuszu są już tacy, którzy przestają wierzyć w tę inwestycję.
Niektórzy to się pewnie nawet cieszą, zwłaszcza właściciele tutejszych sklepów, którzy obawiają się konkurencji. Nie każda jednak konkurencja jest zła. Dobrą jest na przykład konkurencja w zatrudnieniu: młode ekspedientki przyjęte do pracy w olkuskich sklepach dostają marne grosze, na ogół bez umowy (to jest na czarno), a gdy domagają się lepszego traktowania, są zwalniane; nowy, duży pracodawca, na pewno korzystnie wpłynąłby na traktowanie młodych pracowników w handlu.


 

OCEŃ SZPITAL

CZYTAJ WIĘCEJ