Korzystanie z witryny wiesci.info.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.

Akceptuję Politykę plików cookies (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Miechowie

Cel: by chciało się tu mieszkać

1 grudnia odbyła się w Miechowie pierwsza sesja Rady Miejskiej, której obrady prowadził Jerzy Sewioł, najstarszy wiekiem radny.
„Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców. Tak mi dopomóż Bóg” – ślubowanie tej treści złożyli nowo wybrani radni. Po wyborze komisji skrutacyjnej w składzie: Jarosław Czekaj, Tomasz Bujak oraz Roman Piwowarski, dokonano wyboru przewodniczącego oraz trzech wiceprzewodniczących Rady. Jednogłośnie przewodniczącym Rady Miejskiej został Zenon Czekaj, a wiceprzewodniczącymi: Mateusz Sobecki, Helena Kruszec oraz Tomasz Belica.

 

Ślubowanie złożył także Dariusz Marczewski, po raz kolejny wybrany przez mieszkańców na stanowisko burmistrza. Podsumował on poprzednią kadencję, dziękując wszystkim za wsparcie i cenne uwagi dotyczące rozwoju gminy. –„Dzięki merytorycznej współpracy możemy mówić o sukcesach naszej gminy. Serdecznie wszystkim za tę współpracę dziękuję. Niezwykle istotne jest, aby Miechów, czyli północ Małopolski była obszarem silnym subregionalnie o dobrze rozwiniętych funkcjach gospodarczych i usługowych, z dobrym połączeniem komunikacyjnym z Krakowem. Chciałbym, aby nasza gmina była miejscem, gdzie chce się mieszkać, gdzie jak największa liczba mieszkańców może pracować i zarówno mieszkańcy, jak i nasi goście mogą przyjemnie spędzać swój wolny czas” – mówił.
Na zakończenie głos zabrali goście: Jerzy Fedorowicz, Lidia Gądek i Józef Lassota – posłowie na Sejm RP i Adam Domagała, kolejny raz wybrany na radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego. Odczytano również listy gratulacyjne – od prezydenta Bronisława Komorowskiego, Władysława Kosiniaka - Kamysza, ministra pracy i polityki społecznej oraz wojewody Jerzego Millera.


 

OCEŃ SZPITAL

CZYTAJ WIĘCEJ